Sepet (0) Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Return to shop

Home Blog Şarj istasyonu işletmeciliği nedir? Sizden gelenler

Şarj istasyonu işletmeciliği nedir? Sizden gelenler

Daha ayrıntılı bilgi verirmisiniz lütfen cep telefonu şarj istasyonunu koyduğunuz yerlere masrafınız var mı avm bunun için sizden ücret talep ediyormu vs

 

Tabii ki daha detaylı anlatmaya çalışayım.

AVM ise eğer seçtiğiniz mecra tabii ki kira bedeli istiyorlar. Fakat ilk aklınıza geldiği gibi uçuk rakamlar dönmüyor ortada. Ortalama 200$ gibi bir kirası var büyük avmlerin. Farklı bir masrafınız olmuyor. Sadece AVMlerde kullanım çok yoğun olduğu için, para kanalına atılan yabancı maddeler, kopan şarj aleti uçları ve dolan para kasası gibi sebeplerle haftada 2-3 kez ziyaret gereklidir. Fakat geliri de bir o kadar yüksektir.

AVM’ lerde bizim yer anlaşmalarını yapmamızı (size yer bulmamızı) isterseniz en az 5 adet şarj istasyonu almanız gerekiyor.

Fakat siz yer ayarlarsanız adet sınırı yok.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa lütfen çekinmeden sorun. İnanılması güç bir pazar var ve karlılık çok yüksek.

 

diyelim ki cep telefonu şarj otomatını aldık istediğimiz yere koyabiliyormuyuz herhangi bir izin belge almamıza gerek varmı ?

 

lginiz için teşekkürler.

Cep telefonu ve tablet şarj istasyonunu koymak istediğiniz yerle anlaştıysanız bir belgeye ihtiyacınız yok. Tercihiniz kamusal alanlar ise (Caddeler, metro istasyonları, adliye binası vb.) ilgili yerin yetkili mercii nden tabii ki izin ve yetki almanız gerekiyor.

Cafe-Restaurant-Bar gibi yerler için böyle bir izin almanız gerekmiyor. İşletmeci/iş yeri sahibi ile anlaşmanız yeterli.

 

şimdi siz bu sarj istasyonunun kullanım bedelini bizden tahsil edeceksiniz. daha sonra şarj istasyonunu bize teslim edeceksiniz bizde anlaştığımız firmalar ile kazanmaya başlayacağız doğru mu anladım ? eğer öyle ise bu şarj istasyonunun kullanım bedeli nedir ? aylık mı tahsil edeceksiniz yoksa 1 defaya mahsus mu ücret alacaksınız ? birde şarj istasyonunun herhangi bir resmi veya videosu bulunmakta mı ?

 

İlginiz için teşekkürler.

1. Sizin anlaştığınız ya da halihazırda anlaşmamız olan mekanlar olabilir. Şarj istasyonunu depozito karşılığında aylık kiralayabiliriz. Yani mülkiyeti bizim olur, işletmeciliği ve karı sizin.

2. Bizim anlaştığımız ya da sizin anlaşma yapacağınız alanlarda kar payı ile gelire ortak olabilirsiniz. Sözleşme süresince şarj istasyonunun masrafları size ait olur. Şarj istasyonun mülkiyeti bize ait olur.

3. Sizin anlaştığınız ya da halihazırda anlaşmamız olan mekanlar olabilir. Şarj istasyonunu size satmış oluruz. Bu durumda şarj istasyonun mülkiyeti de işletmesi de karı da size ait olur.

Satış fiyatları 2.600 TL ile 4700 TL arasındadır. Bu fiyatları elektronik şifreli kutu sayısı, ana kart modeli ve LCD+PC entegrasyonu etkilemektedir.

* 8 kutulu
* Elektronik şifreli mekanik motorlu kilitli
* A model ana kartlı
* Çift para kanallı
* LCD+PC entegrasyonlu
* Sigorta panelli
* Soğutma sistemli

En üst model şarj istasyonun fiyatı 4.700 TL dir.

 

Mantıklı bir yatırım . Ama aklıma takılan sorular var.
1-Cep telefonu şarj otomatı arıza yaparsa teknik destek kim tarafından verilecek ve hızı
2- Harcadığı elektirik maliyeti
3- Cep telefonu şarj otomatı koyulan bir telefonun çalınması , şifresi unutlması , yazılımsal bir arıza ( tüm kapakların açılması ) vs durumlarda sorumlu kim olucak.
4- Cep telefonu şarj otomatı koyduğumuz yerde zarar gerirse , tamir , bakım ücreti .
5- Müşterinin telefonuna zarar gelirse , sorumlu kim olucak.

+ İos cihazlarda uyumsuz hatası veriyor mu ?

Eğer yeterli cevaplar alabilirsem 2-3 makina ile başlamak isterim.

 

İlginiz için teşekkürler… Sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

1-Cep telefonu şarj otomatı arıza yaparsa teknik destek kim tarafından verilecek ve hızı

— Teknik servis hizmeti, sözleşmede aksi belirtilmedikçe, yetkili teknik servis tarafından verilmektedir. İzmir ve çevresi için firmamız İstanbul için anlaşmalı elektronik servisimiz hizmet vermektedir. Hızına gelecek olursak, arıza yapan parçaya bağlı olarak değişmektedir. Çok yoğun kullanım olan şarj istasyonları için, yedek parça seti alınmasını tavsiye ediyoruz. Zira tüm bileşenler birbirinden bağımsız soketler ile iletişim halindedir. Özel uzmanlık gerektirmez. Kontrol panelini açıp arızalı parçayı çıkarıp yedeğini takmanız sonrasında da arızalı parçayı teknik servise göndermenizi tavsiye ediyoruz. Zira 8 gözlü bir şarj istasyonu yoğun kullanımlarda günlük 200-250 TL gelir getirmektedir. Bu durumda ne kadar hızlı teknik servis hizmeti alsanızda 10 saat sonra aktif hale getirseniz 200 TL zarar etmiş olacaksınız.

2- Harcadığı elektirik maliyeti
— Kullanım yoğunluğuna göre değişkenlik gösterse de, aylık 4500 TL gelir elde edilen bir şarj istasyonunun elektrik bedeli 150 TL civarındadır.

3- Cep telefonu şarj otomatı koyulan bir telefonun çalınması , şifresi unutlması , yazılımsal bir arıza ( tüm kapakların açılması ) vs durumlarda sorumlu kim olucak.

— Kapaklar otomatik ya da arıza sonucu açılamaz. Elektronik şifreli mekanik motorludur. Elektronik kart arıza yapması durumunda kilitli kalmaktadır. Mekanik ana anahtarla açılmak durumundadır. Şifre unutulması durumunda sorumlu şifreyi unutan kişidir. Fakat tabii ki sizin müdahale etmeniz gerekmektedir. Şifreyi unutan kişiye master kod yada ana anahtarla yardımcı olmadan önce;
a- İçeride unutulan cihazın marka, model ve rengi
b- Telefon numarası
c- Son aranan yada son arayan numara sorularak masterkey formu doldurulup imzalatılır. Verilen bilgiler doğru ise cihaz teslim edilir.

4- Cep telefonu şarj otomatı koyduğumuz yerde zarar gerirse , tamir , bakım ücreti .

— Seçtiğiniz işletme yoluna göre değişmektedir. Şayet satın aldıysanız tabii ki sorumluluk, tamir ve bakım ücreti sizden tahsil edilmektedir. Bu durumun önüne geçmek için, cihazı koyduğunuz alanlarla sözleşme yapılmaktadır. Sözleşme örneğini satış sonrasında firmamızdan talep edebilirsiniz.

5- Müşterinin telefonuna zarar gelirse , sorumlu kim olucak.

— Toplam 483 adet şarj istasyonu işletilmekte, en eskisi 42 aylık henüz bu tarz bir şikayet gelmedi. Zira Türk usulü bir makina yapmak yerine, doğru parçalarla, test ettiğimiz ürünleri ithal edip kullanmaktayız. Ev tipi elektrik kablosundan türetilen şarj kabloları yerine bildiğiniz şarj aletleri kullanıyoruz. Çok çok ucuz olsun diye onbinlerce değil biner adet partiler halinde ithal ediyoruz. IOS, android vb işletim sistemi güncellemelerinde sürekli olarak güncel şarj aletleri ithal ettiğimiz için, Çin’ de bulunan danışman firmamız da gerekli testleri yaptıktan sonra ürünlerimizin ithalatını yapıyoruz.

+ İos cihazlarda uyumsuz hatası veriyor mu ?

— Yukarıda da açıklamış olduğum gibi, güncel şarj aletleri ithal ediyoruz, böylece sürümler sürekli güncel oluyor. Oldu ki şarj aleti bozulmadan iki sürüm birden yükseldi ve uyumsuzluk sorunu başladı. İlk ziyaretinizde bizden talep edeceğiniz yeni versiyon şarj aleti ile değiştirerek sorunu başlamadan çözebilirsiniz.

Satış sonrası yedek parça fiyatlarımız çok uygundur. Müşteri memnuniyetini bir kenara dahi bıraksanız, sürdürülebilir ticaret için bu tarz bir yol izlemenin uygun olacağını düşündük.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir